Start Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Telefon: (81) 516-26-17

p. o. Kierownika - lek. med. Małgorzata Sobczak

St. pielęgniarka koordynująca i nadzorująca - Ewa Kurek

Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy w Bełżycach został utworzony w 2005 roku. Posiada 43 łóżka. Pacjenci to głównie starsze osoby z chorobami przewlekłymi, którzy nie wymagają już hospitalizacji w oddziałach opieki krótkoterminowej, ale też nie potrafią funkcjonować samodzielnie w środowisku domowym.

Chorzy w zakładzie mają zapewnioną całodobową opiekę lekarsko- pielęgniarską. Zapewnione są  lekarskie konsultacje specjalistyczne w zależności od potrzeb zdrowotnych pacjentów. Chory wymagający hospitalizacji jest przenoszony do oddziału szpitalnego. Zagwarantowany  jest powrót do zakładu do 15 dni hospitalizacji bez konieczności ponownego składania wniosku. Rodzina pacjenta może wystąpić z wnioskiem  o udzielenie przepustki w wymiarze 10% czasu pobytu chorego w zakładzie.

Personel pielęgniarski w 95% posiada  kwalifikacje do sprawowania  kompleksowej opieki nad przewlekle chorymi. W zakładzie zatrudniony jest psycholog, fizykoterapeuci, logopeda, terapeuta zajęciowy, którzy po postawieniu diagnozy prowadza terapię chorych. Przestrzegana jest Karta Praw Pacjenta, która gwarantuje między innymi prawo chorych do opieki sprawowanej przez najbliższych, dostęp do opieki duszpasterskiej oraz godne warunki pobytu.

W zakładzie funkcjonuje kolejka oczekujących, o czym jest informowana rodzina po złożeniu wniosku o przyjęcie.

Pacjent przebywający w naszym zakładzie ma zapewnione  pełne bezpieczeństwo medyczne.

Pliki do pobrania:

1. KARTA KWALIFIKACJI PACJENTA DO UDZIELENIA ŚWIADCZEŃ W ZOL/ ZPO