Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości i 1 użytkownik

z Pododdziałem Intensywnej Opieki Pooperacyjnej

Lekarz kierujący oddziałem - lek. med. Ryszard Nuciński

St. pielęgniarka koordynująca i nadzorująca - mgr Wiesława Jarzynka

Zatrudniony zespół lekarzy (specjalistów chirurgii ogólnej) oraz pielęgniarek pozwala na udzielanie fachowej pomocy pacjentom, którzy (leczeni w naszym oddziale) mają do dyspozycji 20 łóżek, w tym dwa opieki intensywnej.

Wykonujemy zabiegi techniką laparoskopową, także dysponujemy możliwością wykonywania badań i zabiegów endoskopowych (między innymi leczenie krwawień z przewodu pokarmowego, usuwanie polipów).

Wykonywane zabiegi to:

• laparoskopowe usuwanie pęcherzyka żółciowego
  • operacje żołądka,
  • operacje jelita cienkiego,
  • operacje jelita grubego,
  • operacje śledziony,
  • operacje niedrożności przewodu pokarmowego,
  • operacje przepuklin brzusznych z użyciem siatek z tworzywa sztucznego,
  • operacje żylaków kończyn dolnych,
  • operacje tarczycy,
  • operacje ortopedyczne,
  • operacje endoskopowe,
  • i inne.

Leczymy zapalenia naczyń żylnych oraz niedokrwienia kończyn. Dysponujemy czynną całodobowo pracownią RTG, oraz pracownią USG.
Po hospitalizacji Pacjenci kierowani są do Poradni Chirurgii Ogólnej czynnej codziennie i znajdującej się w budynku szpitala.

Opiekę pielęgniarską, asystę anestezjologiczną i reanimacyjną, instrumentację do zabiegów endoskopowych sprawuje zespół 18 wykwalifikowanych pielęgniarek. Pięć - specjalistów pielęgniarstwa, osiem - w trakcie specjalizacji oraz cztery osoby - z tytułem magister pielęgniarstwa w myśl zasady: " Jesteśmy i doskonalimy się dla Was - Pacjenci"