Start Oddział Pediatryczny

Oddział Pediatryczny

Lekarz kierujący oddziałem - Lek. med. Marta Jurkiewicz

St. pielęgniarka koordynująca i nadzorująca - mgr Agnieszka Kowalczyk

Oddział znajduje się w nowej, dobudowanej części szpitala. Jest przestronny, posiada świetlicę, w której dzieci mogą się bawić, oglądać telewizję lub bajki na DVD. Wyposażony został w specjalistyczny sprzęt medyczny. Pacjenci przebywający w oddziale konsultowani są w miarę potrzeb przez lekarzy specjalistów.

Oddział dysponuje 15 łóżkami w salach 2-4 łóżkowych, w tym 1 izolatka i 1 sala matek karmiących. Matki karmiące piersią przebywają z dziećmi na prawach pacjenta (otrzymują łóżko i wyżywienie). Zapewniamy możliwość całodobowej obecności rodzica/opiekuna, możliwość korzystania z osobnej łazienki.

Większość naszych pacjentów to dzieci:

• z ostrymi infekcjami dróg oddechowych,
  • z ostrymi infekcjami przewodu pokarmowego,
  • z ostrymi infekcjami dróg moczowych,
  • z zaostrzeniami astmy,
  • reakcje alergiczne,
  • zatrucia m.in. lekami,
  • niektóre problemy neurologiczne i kardiologiczne.

Personel oddziału stanowi doświadczona i wyszkolona kadra lekarzy specjalistów od wielu lat pracujących w tym oddziale oraz pielęgniarek doświadczonych w opiece nad dziećmi. Na ogół znamy naszych pacjentów i ich rodziny. Współpracujemy z ich lekarzami rodzinnymi.

Kontakt:

• Lekarz kierujący oddziałem i gabinet lekarski tel. 81 516 26 27