PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ – RTG

Lekarz kierujący działem diagnostyki obrazowej - lek. med. Radiolog Paweł Nogaś

Koordynujący pracą techników rtg – inspektor ochrony radiologicznej Dariusz Kołodziej

W przypadku niektórych badań w celu uniknięcia kolejek konieczne jest ustalenie ich terminu:

REJESTRACJA tel. (81) 516 26 41

lub osobiście: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 17:30

W dniu badania prosimy o zgłaszanie się do Rejestracji w celu dopełnienia formalności (wpis do ewidencji, komputera).

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność przedstawić Zakład Diagnostyki Obrazowej SPZOZ nr 1 w Bełżycach i zaprosić do korzystania z naszych usług. W XXI wiek Zakład wszedł po gruntownej modernizacji i zmianach. Obecnie placówka dysponuje nowoczesną radiologiczną aparaturą diagnostyczną, w której wykonuje się

ambulatoryjne badania radiologiczne i usg.

Od poniedziałku do piątku 7.30-19.30

oraz w pozostałych dniach i godzinach

(po wcześniejszym uzgodnieniu).

Podstawowym celem Pracowni Diagnostyki Obrazowej jest dążenie do jak

najpełniejszego zaspokojenia potrzeb zarówno pacjentów, jak i lekarzy kierujących na badania.

Wykonujemy podstawowe badania USG + DOPPLER oraz klasyczną radiologię. Zakres badań RTG obejmuje między innymi:

Kręgosłup,

Klatkę piersiową

Jamę brzuszną,

• Miednicę,

Kości kończyn,

Stawów,

Głowy.

Na zdjęcie kręgosłupa L-S, miednicy oraz jamy brzusznej należy zgłosić się na czczo.

Na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza.

Badania wykonywane są aparatem ucyfrowionym, a wyniki dostępne są do odbioru osobiście, na płycie CD + opis na papierze. Badania nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz w II fazie cyklu miesiączkowego (jeśli mogło dojść do zapłodnienia). Podstawą jest "zasada 10 dni"- badania RTG winny być wykonywane u kobiet miesiączkujących jedynie w pierwszych 10 dniach cyklu.

Wszystkie działania związane z pacjentem prowadzone są w oparciu o

obowiązujące w SPZOZ Nr1 procedury medyczne.

Realizujemy to poprzez:

1.Zapewnienie właściwej opieki i traktowania pacjentów SPZOZ Nr 1.

2.Dążenie do możliwie najwyższej jakości osiąganych wyników badań.

3.Minimalizację narażenia pacjentów na promieniowanie jonizujące.

4.Organizacje pracy umożliwiającą zwiększenie liczby przyjmowanych pacjentów w jak najkrótszym czasie.

5.Stałe podnoszenie kwalifikacji personelu wszystkich szczebli.

6.Pełne wprowadzenie Systemu Zapewnienia Jakości zgodnego z zaleceniami Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Zespołu Nadzoru Krajowego w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej i Państwowej Agencji Atomowej.

W przypadku procedur z wykorzystaniem promieniowania jonizującego wszystkie powyższe działania są zgodne z nadrzędną zasadą ALARA i służą jej realizacji. Jest to zgodne z zapisami w Prawie Atomowym.