Oddział położniczo-ginekologiczny Szpitala Powiatowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nr 1  w Bełżycach

Pierwszy w rankingu – Fundacji „Rodzić po Ludzku”  

Oddział położniczy Szpitala powiatowego w Bełżycach znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Tak zadecydowały Panie, które rodziły w naszym szpitalu. Zestawienie objęło 15 szpitali z województwa lubelskiego, nasz szpital zdobył 76 punktów na 100 (na podstawie 41 wypełnionych ankiet). Bardzo wysoko został oceniony sam szpital (98 proc. wskazań), a także personel (89) i wsparcie w karmieniu piersią (88). Kobiety, które wypełniały ankietę, wysoko oceniły też warunki w szpitalu i kontakt z dzieckiem po narodzinach (po 78 proc. wskazań).  

Jest to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie. W roku 2017 przeprowadzono modernizację oddziału z traktem porodowym i częścią neonatologiczną. Obecnie posiadamy nowoczesny oddział w I poziomie referencyjnym. Podniesione zostało bezpieczeństwo matki i dziecka, szczególnie przez, doposażenie w sprzęt taki jak: Neopuff - wspomagający oddychanie głównie wcześniaków, KTG bezprzewodowe, CEPAP, aparat USG - dedykowany dla oddziału, kardiomonitory, stanowiska resuscytacji noworodka. Kobiety i noworodki mają doskonałe warunki w nowoczesnych klimatyzowanych pomieszczeniach. Salki wzmożonego nadzoru dla noworodków i sala po porodach powikłanych, wyposażone są w monitoring ze stałym nadzorem położnych. Wszystkie kobiety i mamy razem z swoimi pociechami, otoczone są troskliwą opieką, na pewno nie czują się anonimowo. Personel położnych to panie z wieloletnim doświadczeniem, o wysokich kwalifikacjach, w większości po studiach wyższych.

Kadra lekarska to doskonali specjaliści o dużej renomie wśród pacjentek. Szeroko prowadzona jest w zakładzie opieka okołoporodowa. W naszym szpitalu odbywa się rocznie ok. 400 porodów. Oddział posiada 18 łóżek. Szpital posiada akredytację Ministra Zdrowia na lata 2018-2020, za działalność na rzecz upowszechniania karmienia piersią przyznano oddziałowi i szpitalowi tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” na lata 2008 – 2013. Bardzo zabiegamy także o zakontraktowanie w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia świadczeń w zakresie neonatologii, ale jeszcze takiego konkursu na nasz rejon nie ogłoszono.   Serdecznie zapraszamy Panie do porodu w szpitalu w Bełżycach!