Przedmiotem sprzedaży jest instalacja solarna, elementy z demontażu, w skład której wchodzą kolektory słoneczne, zbiorniki buforowe, naczynia wzbiorcze.
Ogłoszenie wraz z załącznikami i zdjęciami znajduje się w dalszej części artykułu.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu pn.

Rozbudowa Miejskiego Ośrodka Zdrowia (POZ) w Bełżycach, w tym wydzielenie części pediatrycznej”.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy  o dofinansowanie Nr FELU.07.08-IŻ.00-0015/24-00 w ramach Działania 7.8 Infrastruktura ochrony zdrowia (typ projektu 1, 2, 3), Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych, Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 zawartej w dniu 12 sierpnia 2024 r.  z Zarządem Województwa Lubelskiego.

Główny zakres projektu obejmuje:

Rozbudowę Przychodni Zdrowia w Bełżycach w części Miejskiego Ośrodka Zdrowia, tj. dobudowę do istniejącego budynku dwukondygnacyjnego skrzydła. Wyposażenie nowych gabinetów i poczekalni w podstawowy sprzęt i wyposażenie medyczne, w tym system holterowski , wyposażenie socjalno-bytowe oraz biurowo-administracyjne. Wykonanie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 360 cm na 700 cm oraz zewnętrznych ścieżek dotykowych umożliwiających sprawniejsze poruszanie się  osobom niepełnosprawnym.

Powierzchnia użytkowa dobudowy 190,9 m2

Powierzchnia zabudowy 121,32 m2

Ogrzewanie budynku z istniejącej kotłowni gazowej

Zasilanie w energię elektryczną  z istniejącej tablicy głównej

Sieci wodociągowa i kanalizacyjna z wpięciem do sieci istniejących

Parter

Przychodnia Pediatryczna, w tym:

Dwa gabinety lekarskie

Gabinet szczepień

WC pacjentów dostosowane dla osób niepełnosprawnych

I Piętro

Gabinet Położnej

Szkoła Rodzenia, w tym:

Sala zajęć praktycznych,

Sala zajęć teoretycznych,

Kabina higieny osobistej

Szatnie

W ramach projektu przewidziane jest również szkolenie personelu medycznego o tematyce:

„Procedury i standardy obsługi pacjentów z niepełno sprawnościami i szczególnymi potrzebami – szkolenie dla placówek medycznych”.

Projekt skierowany jest głównie do mieszkańców Gmin Bełżyce, Borzechów, Niedrzwica Duża oraz Wojciechów ale również do wszystkich pacjentów z innych rejonów, którzy potrzebują porady lub pomocy lekarskiej, pielęgniarskiej czy świadczeń położnej.

Poprzez poprawę warunków pracy z Projektu skorzysta kadra medyczna, która świadczy usługi    w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, lekarze rezydenci będą mieć możliwość realizowania kształcenia specjalistycznego, a tym samym dalszego rozwoju zawodowego, co przełoży się na jakość i dostępność usług.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych poprzez rozbudowę oraz doposażenie Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Bełżycach.

W efekcie realizacji projektu zostaną rozwiązane problemy związane z wypełnieniem istniejącej luki w zakresie dostępu do badań  lekarskich, świadczeń pielęgniarskich i położnych środowiskowych w podstawowej opieki zdrowotnej, zwłaszcza ilości i jakości świadczonych badań na terenie gminy Bełżyce, Borzechów, Niedrzwica Duża i Wojciechów. Realizacja projektu w zakresie uzupełnienia braków w infrastrukturze zdrowia na terenie Gmin pozwoli zaspokoić w pełni potrzeby inwestycyjne projektodawcy w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Wartość Projektu (łączny koszt projektu) - 2 820 981,26 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich – 2 397 834,04 PLN

#FunduszeEuropejskie

2000x212 FEL logotyp kolor poziom

Petycja dotycząca funkcjonowania szpitali powiatowych. link do skanu petycji

Odpowiedź na petycje w sprawie funkcjonowania szpitali powiatowych link do odpowiedzi

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach przystąpił do programu "Dobry posiłek w szpitalu" (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach).

Celem programu jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych w szpitalach oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia świadczeniobiorców w szpitalach.

Codziennie na naszej stronie internetowej będą publikowane zdjęcia wybranych posiłków. Dostępny będzie także jadłospis.

Dobry posiłek na dzień:

21.10.2024 r.

Treść dokumentu dostępna pod poniższym linkiem:

Zaproszenie do składania ofert

Zgodnie z informacją podaną przez OZPSP którego to SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach jest członkiem, przedstawiamy list otwarty do Ministra Zdrowia.

List otwarty OZPSP

Dokument w wersji dostępnej dla czytników ekranu