Petycja dotycząca funkcjonowania szpitali powiatowych. link do skanu petycji

Odpowiedź na petycje w sprawie funkcjonowania szpitali powiatowych link do odpowiedzi

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach przystąpił do programu "Dobry posiłek w szpitalu" (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach).

Celem programu jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych w szpitalach oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia świadczeniobiorców w szpitalach.

Codziennie na naszej stronie internetowej będą publikowane zdjęcia wybranych posiłków. Dostępny będzie także jadłospis.

Dobry posiłek na dzień:

19.07.2024 r.

Treść dokumentu dostępna pod poniższym linkiem:

Zaproszenie do składania ofert

Zgodnie z informacją podaną przez OZPSP którego to SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach jest członkiem, przedstawiamy list otwarty do Ministra Zdrowia.

List otwarty OZPSP

Dokument w wersji dostępnej dla czytników ekranu

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach pragnie poinformować, że posiada nowoczesną Pracownię Tomografii Komputerowej, która mieści się w budynku Szpitala Powiatowego w Bełżycach na ulicy Lubelskiej 90.

W połowie listopada 2022 r. uruchomiono 32 rzędowy tomograf komputerowy w nowej pracowni TK, przy tym wymieniono stary aparat RTG na nowe urządzenie, wdrożono nowoczesne systemy informatyczne do obrazowej diagnostyki cyfrowej RIS i PACS i zaimplementowano, otrzymane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS), aparaty RTG przyłóżkowe do nowych systemów IT. W marcu br. uzyskano kontrakt z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na świadczenia kosztochłonne ambulatoryjne w zakresie TK. Pacjenci szpitalni i z Izby Przyjęć, są badani tomografem. Pacjenci z poradni specjalistycznych i z ośrodków zdrowia, uzyskali możliwość badania tomografii komputerowej na miejscu, bez konieczności dojazdu do pracowni TK w Lublinie. Badania obrazowe TK i RTG są wykonywane na nowoczesnym sprzęcie, RTG także przy łóżku pacjenta z możliwością dystrybucji obrazów i opisów do oddziałów szpitalnych i gabinetów lekarskich poradni SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach.

Pragniemy również poinformować, że w Pracowni pracują doświadczeni lekarze radiolodzy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 149 964,30 zł w tym 3 000 000,00 zł z dotacji Powiatu Lubelskiego w ramach RFIL. Wsparcia finansowego udzieliły również gminy: Wojciechów – 30 000,00 zł i Borzechów – 15 000,00 zł.

Dziękujemy Powiatowi Lubelskiemu oraz Gminom Wojciechów i Borzechów za udzielone wsparcie finansowe na realizację w/w inwestycji.

Zapraszamy do Naszej Placówki na wykonanie badań.

Kontakt do pracowni:
Rejestracja - 81 516-26-13, Pracownia TK/RTG/USG - 81 516-26-41

Fundusze Europejskie. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Informujemy, że jesteśmy Grantobiorcą w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia” („e-usługi POZ”), finansowanym z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała Grant na rozbudowę systemu gabinetowego oraz zakup sprzętu teleinformatycznego, które umożliwiają tworzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenia e-usług.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ w zakresie świadczenia e-usług, integracji z systemem e-zdrowia oraz usprawnienie udzielania świadczeń.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1029-e_uslugi_poz.html

Zgłaszanie nieprawidłowości

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

• skorzystać z formularza
    lub
  • wysłać wiadomość na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko.